Święto optymizmu

2021-05-11

Miejskie Przedszkole nr 7 już od roku pracuje według programu mającego zachęcać dzieciaki do śmiałego patrzenia w przyszłość oraz wiary w swoje możliwości i talenty. 10 maja maluchy obchodziły więc Święto Optymizmu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Program „Optymistyczne Przedszkole” – autorstwa Mireli Nawrot i Ireny Dzierzgowskiej – ma kształtować osobowość dzieci w taki sposób, aby pozytywnie patrzyły w przyszłość, wierzyły we własne możliwości, a także potrafiły cieszyć się z sukcesów – zarówno własnych, jak i cudzych.
10 maja przedszkole po raz pierwszy obchodziło X Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Dlatego przez cały dzień wszystkim dzieciakom towarzyszyło siedem kolorów tęczy, uśmiechy oraz – rzecz jasna – optymizm. Przed wejściem do budynku stanęło „krzesło optymizmu”, na którym można było przysiąść na chwilkę i zebrać pozytywne myśli. Każdy, kto tego dnia odwiedził przedszkole, mógł wylosować dla siebie optymistyczne przesłanie.
Święto rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania „optymistycznego hymnu”. Były tańce, zabawy, zawody, kolorowe balony, a nawet… „optymistyczny jadłospis”, przy okazji na śląską nutę – zatem znalazły się w nim m.in. tomaty, kiszenioki, radiski czy sznytloch. Dzieci słuchały też bajek terapeutycznych, a ich rodzice – oglądali wystawę przygotowanych wcześniej prac wychowanek i wychowanków przedszkola. Prac stworzonych – oczywiście – pod znakiem optymizmu.

Tekst ilustrują zdjęcia udostępnione przez przedszkole

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.