Sytuacja epidemiczna w mieście

2021-04-01

W Częstochowie, podobnie jak prawie w całym kraju, wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Sukcesywnie uruchamiane są dodatkowe łóżka dla pacjentów covidowych. 31 marca nowych zakażeń było aż 289, dziś 1 kwietnia - 208 - podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W sumie - według oficjalnych statystyk - w Częstochowie zmarło z powodu Covid-19 od początku pandemii 352 osób (w ciągu ostatniej doby - 5) z 13.012 zakażonych.
Sytuacja jest jeszcze w miarę stabilna, ale trudna. W Miejskim Szpitalu Zespolonym jest 138 miejsc covidowych (przedwczoraj szpital uruchomił dodatkowe 20 miejsc), w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce są 123 miejsca. Ponadto przygotowano także 22 miejsca w Lublińcu. W sumie więc ok. 300.
Zabezpieczono także 90 łóżek dla dzieci - w szpitalu w Blachowni i na Parkitce.
- Biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację związaną z trzecią falą pandemii, nie należy lekceważyć zagrożenia – mówi zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak. – Przed nami trudny czas, bądźmy odpowiedzialni nie tylko za siebie i naszych bliskich, ale także za wszystkich, dla których zakażenie może oznaczać walkę o życie. Zachowujmy dystans, nośmy maseczki, bądźmy dla siebie życzliwi.
Teren miasta obsługują również dwa dodatkowe covidowe zespoły ratownictwa medycznego uruchomione 19 i 22 marca przez Stację Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie. Ponadto od 30 marca firma prywatna podpisała umowę na 3 dodatkowe zespoły do transportu medycznego pacjentów covidowych.
Obecnie pogotowie miejskie oczekuje ok. 2-3 godzin na umieszczenie pacjenta w szpitalu i sporadycznie jest zmuszone wozić chorych do placówek medycznych w województwach ościennych: do Prudnika i do Kluczborka w województwie opolskim, a także Radomska w łódzkim.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.