Szczęście w szkole

2021-03-22

20 marca na całym świecie obchodzono Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Dzień wcześniej, w piątek, Urząd Miasta Częstochowy zorganizował wideokonferencję dla różnych typów szkół o programie „Happiness at School” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

To autorski program dla szkół i przedszkoli dr Anny Hildebrandt-Mrozek, którego celem jest uświadomienie uczestnikom, że szczęście jest czymś, czego możemy się nauczyć i czego możemy uczyć innych. Program opiera się na teoretycznych i naukowych podstawach „nauki o szczęściu w edukacji” oraz praktycznych narzędziach rozwijania kultury szczęścia w procesie edukacyjnym.

Anna Hildebrandt-Mrozek, to doktor nauk ekonomicznych o specjalności  ekonomika rynku pracy, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Trenerów Biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyła Podyplomowe Studia Europejskie (1998) na Odense University (Dania), studia językowe (1996) na Uniwersitá per Stranieri w Perugii (Włochy) oraz podyplomowe studia Psychologii Pozytywnej (2019) na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Absolwentka Chief Happiness Manager Academy, zwieńczonej międzynarodową certyfikacją. Jest jednym z pierwszych w Polsce certyfikowanych managerów ds. szczęścia i pierwszym Chief Happiness Officer w dziedzinie edukacji w Polsce.

Wideokonferencję rozpoczął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który zachęcał do realizacji programu „Happiness at School” w częstochowskich placówkach. Motywował też dyrektorów szkół do dalszego poprawiania jakości edukacji w Częstochowie i dziękował za prowadzenie placówek w trudnym czasie pandemii.

W czasie spotkania były prezentowane założenia programu „Happiness at School” z podziałem na przedszkola, szkoły podstawowe  i ponadpodstawowe.

Mówiono m.in. o takich zagadnieniach jak: w jaki sposób dobrostan dorosłych wpływa na relacje z dziećmi i ich poczucie szczęścia; naukowe podejście do szczęścia i dobrostanu osobistego człowieka; wpływ szczęścia na zdrowie, pracę, sposoby uczenia się, relacje i inne aspekty; w jakich czasach żyjemy i co z tego wynika dla naszego funkcjonowania, pracy, relacji i komunikacji z innymi; czemu szczęście w szkole jest dziś niezbędne, a także o tym, że szczęścia można się nauczyć i uczyć.

Dobrostan człowieka stanowi w dzisiejszych czasach potężny zasób. Kondycja psychiczna będąca jednym z jego aspektów jest dziś nadszarpnięta przez pandemię i nieoczekiwane zmiany. Lęk, z którym żyjemy na co dzień, negatywnie wpływa na nasz dobrostan ale możemy świadomie odbudowywać swoje zasoby. To ważne nie tylko w naszym prywatnym życiu, ale także w miejscu pracy i szkole.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.