Test COVID-19 - konieczny dla uczestników turnusów rehabilitacyjnych i ich opiekunów

2021-05-30

Planujący wyjazd na turnus rehabilitacyjny powinni pamiętać o wykonaniu testu na obecność koronawirusa. A ci, którzy poddali się szczepieniu, wyjadą na taki turnus bez dodatkowych warunków. Informują o tym resort zdrowia oraz PFRON.
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji w ramach turnusu rehabilitacyjnego jest zaszczepienie się uczestnika przeciwko koronawirusowi bądź negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Materiał do takiego testu musi być pobrany nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.
Konieczność wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2 lub okazania potwierdzenia zaszczepienia się przeciwko COVID-19 dotyczy także opiekuna uczestnika – jeśli konieczność jego obecności wynika z wniosku lekarza kierującego na turnus osobę z niepełnosprawnością.
Wyjazd będzie znacznie łatwiejszy dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi – wystarczy tylko potwierdzenie przyjęcia szczepionki.
Aby zapisać się na test w kierunku SARS-CoV-2, wypełniamy formularz na stronie http://www.gov.pl/test-rehabilitacja Zlecenie na test może wystawić również każdy lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Więcej na ten temat można znaleźć na stronach https://www.gov.pl/web/zdrowie/test-covid-19-dla-uczestnikow-turnusow-rehabilitacyjnych-i-ich-opiekunow oraz https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/turnus-rehabilitacyjny-tylko-po-szczepieniu-lub-z-waznym-testem-przeciw-covid-19

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.