„Trucizny, które nam smakują” (5)

2021-04-07

VIII LO Samorządowe od lat podejmuje działania w zakresie propagowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. By zwiększyć świadomość wśród młodzieży i poszerzyć grupę odbiorców tych działań, powstała kolejna inicjatywa: blog „TRZYMAJ FORMĘ Z 8LOS”. https://trzymajforme8los.wordpress.com/, 3MAJ FORMĘ Z 8LOS

– Założeniem projektu jest przygotowanie uczniów do podejmowania przemyślanych decyzji w dziedzinie zdrowia. Prowadzimy obecnie bardziej stacjonarny tryb życia i niestety, wpływa to negatywnie na naszą kondycję fizyczną i psychiczną – tłumaczą Danuta Najdek-Białas, Agnieszka Osicka i Marta Grabny. –Szczególnie teraz, w obawie przed koronawirusem, realizujemy więc dodatkowe działania związane ze zdrowym stylem życia.

Wśród nich znajduje się projekt poświęcony „truciznom, które nam smakują” realizowany przez VIII LO Samorządowe w ramach konkursu „Projektanci edukacji” . Portal ZDROWA CZĘSTOCHOWA objął go patronatem medialnym.

Szczegóły projektu:  https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=12872

Od stycznia w jego ramach są prezentowane zebrane i opracowane przez uczniów materiały. Autorzy pragną w ten sposób trafić zarówno do uczniów szkoły, jak i do szerokiego grona odbiorców. 

Możliwość zapoznania się z treścią projektu w języku francuskim i angielskim to niewątpliwie doskonalenie i rozwijanie kompetencji lingwistycznych oraz poszerzanie horyzontów myślowych nie tylko młodzieży naszego liceum.

Piąta z przygotowanych stron dotyczy lodów. Rozpracowuje ich skład, przedstawia składniki bezpieczne i te, na które powinniśmy uważać, wymieniono, jaki wpływ mogą one mieć na nasze zdrowie. Pokazano też bezpieczną alternatywę, czyli sorbet truskawkowy, który można przygotować samodzielnie.

A wszystko to w trzech językach – poza polskim, także po angielsku i francusku.

Kolejne strony – w najbliższych dniach. 

Zachęcamy do lektury 

Produkt nr 5: https://trzymajforme8los.wordpress.com/2021/03/02/1208/

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.