Trzy tytuły Polish Open Parabadminton Zakopane 2021!!!

2021-09-24

Podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego, zawodniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna NATALIA GRZYB obroniła dwa tytuły sprzed roku i została podwójną mistrzynią oraz wicemistrzynią Otwartych Mistrzostw Polski w Parabadmintonie Zakopane 2021, które odbyły się w dniach 18-19 września. W zawodach wzięło udział około 50 zawodników z Polski, Czech i Austrii. 

Pierwsze ZŁOTO Natalia zdobyła w grze podwójnej w parze z koleżanką z Kadry Narodowej z Anną Wolny z MKS Imielin. Pokonały Magdalenę Kozera i Joannę Sadlik z MKS Imielin 2:0 (11,12), a potem Julię Bolibrzuch z MMKS Kędzierzyn Koźle (z którą grała debla na mistrzostwach rok temu) i Henriett Koósz z Austrii również 2:1 (14,-18, 6).

Drugie ZŁOTO nasza zawodniczka wywalczyła w grze mieszanej również z kolegą z Kadry Narodowej Jakubem Sikorskim Codi z UKS „Orły” Zakopane. W drodze po tytuł wygrali z następującymi mikstami:

Lucy Sambera Czechy/Katarzyna Prusicka Warszawa 2:0 (14, 12),

Lukas Kyncl Czechy/Joanna Sadlik MKS Imielin 2:0 (12,10), 

Zbynek Sykora Czechy/Magdalena Kozera MKS Imielin 2:0 (6,12),

Alexander Hanisch/Henriett Koósz Austria 2:0 (15,16).

SREBRO Natalia zdobyła w grze pojedynczej. Droga do drugiego miejsca i wyniki meczów przedstawiają się następująco:

Anna Wolny MKS Imielin 2:0 (14, 8),

Julia Bolibrzuch MMKS Kędzierzyn Koźle 2:0 (4, 6),

Katarzyna Prusicka Warszawa 2:0 (7, 2). 

W meczu o złoty medal przegrała z utytułowaną, 42-letnią, doświadczoną zawodniczką, która „otarła się” o Igrzyska Paraolimpijskie  Henriett Koósz Austria 0:2 (-5, - 2).

– Mecz ten dał nam dużo materiału do pracy i doświadczenia na przyszłość - powiedział Paweł Wiśniewski. 

Statystyki Natalii:

10 meczów - 9 wygranych, 1 przegrany

21 setów - 18 wygranych, 3 przegrane

647 punktów, czyli wymian, w tym 403 punkty wygrane, a 244 przegrane. 

Skuteczność gry miała na poziomie 62%. 

Osiągnięcia Natalii to dowód, że osoba z niepełnosprawnością przy odpowiednim wsparciu może osiągać DUŻE SUKCESY. 

– Bez wsparcia rodziny, klubu, samorządu terytorialnego (tj. Gminy Poczesna), instytucji państwowych (tj. Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego), szkół, związków sportowych, stowarzyszeń, ale i zwykłych ludzi byłoby na pewno trudniej. Cieszymy się z tego, co do tej pory i liczymy na dalszą współpracę. Teraz krótka przerwa i odpoczynek, a potem „ruszamy z kopyta”, bo w listopadzie jedziemy na Czech Open Parabadminton 2021 do Rousinov k. Brna. Korzystając z okazji, zachęcam i zapraszam osoby z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi na zajęcia do hali sportowej w Poczesnej (pn., śr., czw. i pt. w godz. 15.30-17.00) - powiedział trener Natalii i jednocześnie prezes LUKS Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna Paweł Wiśniewski. Bliższe informacje pod adresem e-mail: pawelwisniewskigp@gmail.com 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.