Tydzień bibliotek

2021-05-12

Warsztaty literackie z bajkopisania, spotkanie z Arkadiuszem Franią - poetą i krytykiem, konkurs na recenzję wybranej książki, warsztaty dla dzieci, w których nauczą się nazywać uczucia i emocje, to propozycje Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Tygodniu Bibliotek - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Zainaugurował go 11 maja nowy cykl spotkań online „Kwadrans z filozofką”, prowadzony przez Annę Falanę-Jafrę – miłośniczkę filozofii, ale także prawniczkę i językoznawczynię, która raz w miesiącu będzie przypominać sylwetki filozofek, zarówno znanych, jak i nieco zapomnianych. Film z tego wydarzenia, którego bohaterką była Edyta Stein, można obejrzeć pod linkiem: http://bit.ly/kwadranszfilozofka
W czwartek 13 maja o godz. 11.00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego zaprasza na „Bajkopisanie”. To warsztaty literackie dla dzieci prowadzone przez bibliotekarki z Filii nr 9. W czasie zajęć online uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchać bajkę, porozmawiać o niej, a także samodzielnie w domowym zaciszu stworzyć wyjątkowego molika książkowego. Zaprasza oraz szczegółowych informacji o uczestnictwie w spotkaniu udziela Filia nr 9 (tel. 34 360 61 14, filia9@biblioteka.czest.pl).
Tego samego dnia, o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie online z Arkadiuszem Franią, poetą i krytykiem, który w 2014 r. otrzymał honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest autorem zbiorów poetyckich: „na przykład mnie nie ma” (1994, 1996), „powiedz mi siebie” (1995, 1996), „na zimnym uczynku” (1999), „ale się nie budzę” (2004), „zacząć nic od początku” (2012), „Zbieracze lawendy” (2016), „Oset” (2019). Ostatnio autor przygląda się środowisku częstochowskich poetów. Na spotkaniu będzie można porozmawiać o jego ostatniej książce „Razem i osobno. O poetach [z] Częstochowy”.
Spotkanie będzie można oglądać na stronie: http://bit.ly/SpotkanieArkadiuszFrania
W piątek 14 maja o godz. 17.00 rozpoczną się warsztaty dla dzieci „Uczucia - a co to takiego?”. Poprzez zabawę edukacyjną i ćwiczenia uczestniczki i uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzieć się, dlaczego różne emocje są dobre i pożyteczne; nauczą się nazywać uczucia i emocje. Zajęcia pomogą w rozwoju kompetencji emocjonalnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Organizatorzy zapraszają do udziału w zajęciach zarówno dzieci, jak i rodziców. Należy przygotować kartki papieru i kredki/ farby/ pastele.
W warsztatach będzie można brać udział na stronie: http://bit.ly/WarsztatyUczucia
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.