Umowa na modernizację stadionu Skry Częstochowa

2022-10-18

Miasto podpisało umowę na przebudowę stadionu Skry z firmą Interhall. Prace wartości 5,2 mln zł związane m.in. z podgrzaniem i wymianą płyty boiska oraz wzmocnieniem oświetlenia pozwolą drużynie na grę w I lidze na obiekcie przy ul. Loretańskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Przedmiotem podpisanej w ubiegłym tygodniu umowy jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych mających na celu modernizację infrastruktury sportowej na stadionie Skry przy ul. Loretańskiej. Prace mają umożliwić Skrze spełnienie kryteriów licencyjnych 1. Ligi. Obecnie częstochowianie mają warunkową zgodę Polskiego Związku Piłki Nożnej na grę w tej klasie, rozgrywając mecze w roli gospodarza na wynajmowanym obiekcie (obecnie w Bełchatowie). 

Jeżeli inwestycja zakończy się zgodnie z planowanym terminem, w rundzie wiosennej Skra będzie mogła wreszcie wrócić na użytkowany przez siebie miejski obiekt (finalizacja prac ma nastąpić 7 lutego 2023 r.). 

W ramach robót budowlanych zaplanowano wymianę nawierzchni boiska z trawy syntetycznej. Dolna warstwa podbudowy obecnej, wyeksploatowanej murawy będzie wykorzystana przy budowie nowej. Sztuczna nawierzchnia o wysokich parametrach technicznych, zapewniających wysoką żywotność, powstanie w technologii dopasowanej do technologii podgrzewania płyty. Po inwestycji zniknie problem z prawidłowym odwodnieniem boiska – by  naprawić system odwodnienia, będzie wykonana od podstaw górna warstwa podbudowy.

Do podgrzewania płyty boiska zaproponowano przewody grzejne zasilane jednostronnie z zewnętrznego źródła.

Z uwagi na konieczność nieznacznego przesunięciu pola gry względem istniejącego, przewiduje się częściową wymianę obrzeży betonowych. 

By spełnić wymogi I ligi piłkarskiej, przebudowane zostanie oświetlenie, aby uzyskać 1400 lx, zgodnie z parametrami określonymi w podręczniku licencyjnym PZPN. 

Poza tym w ramach zadania m.in. na nowo zostanie zorganizowany teren wokół stadionu, wydzielone będą parkingi dla obsługi zawodów, planowana jest też wymiana ogrodzenia. 

Inwestycja wartości 5,2 mln zł zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych (wartość wsparcia z tego źródła to 5 mln zł – jest efektem wniosku złożonego przez Częstochowę) oraz środków własnych miasta.

Wyłonionym w przetargu wykonawcą zadania jest katowicka firma INTERHALL.

Obecnie na obiekcie Skry realizowane są prace związane z rozbudową i przebudową budynku zaplecza sportowo-socjalnego. To efekt projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego, który zyskał poparcie głosujących.

Przypomnijmy, że częstochowska Skra awansowała do Fortuna 1. Ligi w czerwcu 2021 r.  Dzięki temu sukcesowi Częstochowa jest jednym z nielicznych miast w Polsce, których dwie piłkarskie ekipy grają w dwóch najwyższych krajowych klasach rozgrywkowych – drugim klubem jest będący obecnie liderem Ekstraklasy RKS Raków.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.