Wiko się rozwija

2021-05-16

Firma Wiko Klebetechnik sp. z o.o., zajmująca się produkcją klejów specjalistycznych planuje rozbudowę zakładu w kolejnej lokalizacji KSSE, ale już teraz chce zatrudnić handlowców, pracowników obsługi administracyjnej z językiem angielskim i niemieckim, magazynierów, operatorów maszyn oraz specjalistów systemów ERP - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Firma dynamicznie się rozwija. Specyfika branży sprawiła, że okres pandemii nawet przyspieszył ten rozwój, pozyskano nowych klientów i partnerów biznesowych.
O dotychczasowej działalności i najbliższych planach spółki rozmawiał z jej prezesem Michałem Pawłowskim prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który 12 maja odwiedził zakład.
Wiko Klebetechnik sp. z o.o. planuje rozbudowę zakładu w kolejnej lokalizacji Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie zatrudnia na stałe ok. 50 osób na umowę o pracę, jednak planowane są nowe przyjęcia. Jak deklaruje Michał Pawłowski, szukają handlowców, pracowników obsługi administracyjnej ze znajomością języka angielskiego i niemieckiego, magazynierów, operatorów maszyn oraz specjalistów systemów ERP (ang. enterprise resource planning).
Sukcesywnie realizowane są inwestycje w funkcjonującym zakładzie, kupowane nowe maszyny, rozwijają się linie produkcyjne oraz systemy informatyczne, stąd m.in. zapotrzebowanie na zatrudnienie osób do obsługi programu Comarch ERP Enterprise.
Prezes podkreśla, że częstochowski samorząd jest bardzo otwarty na biznes i przemysł, chwali współpracę z miastem i ma nadzieję na dalszy rozwój Wiko w Częstochowie.
Firma Wiko Klebetechnik sp. z o.o. sfinalizowała swoją inwestycję na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie na tzw. Skorkach w 2016 r.
Wcześniej działała w wynajmowanej siedzibie w okolicach ul. Bór. Chcąc się rozwijać, zainteresowała się miejskimi terenami inwestycyjnymi położonymi przy ul. Ekonomicznej. W maju 2015 r. uzyskała pozwolenie na prowadzenie działalności w KSSE w Częstochowie. Prace budowlane trwały od początku września 2015 r. Od czerwca 2016 r. produkcja prowadzona jest już w nowym zakładzie.
Inwestycja Wiko Klebetechnik Sp. z o.o. była pierwszym zrealizowanym przedsięwzięciem na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w obszarze Skorki.
Wiko Klebetechnik sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie jest częścią wywodzącej się z Niemiec międzynarodowej grupy Gluetec Industrieklebstoffe GmbH & Co. KG. Na polskim rynku firma funkcjonuje od 2005 r. Zajmuje się produkcją i dystrybucją chemii przemysłowej, m.in. klejów konstrukcyjnych dla branż produkcyjnych (np. do klejenia karoserii samochodowych).
fot. Łukasz Kolewiński

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.