Włókniarz mierzy w złoto Drużynowych Mistrzostw Polski

2023-04-11

Nadzieje na walkę o tytuł wyrażają zarówno żużlowcy i kierownictwo Tauron Włókniarza Częstochowa, jak i przedstawiciele samorządu, których klub zaprosił na spotkanie z mediami tuż przed sezonem ligowym - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta
Częstochowscy żużlowcy w Wielką Sobotę 8 kwietnia, wyjazdowym meczem z ZOOleszcz GKM Grudziądz zainaugurowali tegoroczny sezon w PGE Ekstralidze, remisując z rywalami.
Powody do przedinauguracyjnego optymizmu wynikały nie tylko z przedsezonowych transferów i mocnego składu. Odnosząc się do niedawnego, bardzo dobrego występu i brązowego medalu Leona Madsena, Kacpra Woryny i Jakuba Miśkowiaka w Mistrzostwach Polski Par Klubowych, prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk na spotkaniu w siedzibie klubu mówił m.in.:
– Dobre starty naszych zawodników pokazują, że w tym sezonie mamy szansę powalczyć o najwyższe trofea. Tym bardziej, że są nowi sponsorzy. Udział Miasta we wsparciu klubu również będzie znaczny, większy niż w poprzednich latach. Niezależnie zresztą od tego, jak Włókniarzowi idzie – czy wygrywacie, czy jest trochę słabiej – Miasto wspierało, wspiera i na pewno będzie wspierać klub. Trzymam kciuki, żeby wszyscy sponsorzy przekonali się do Was na dłużej i żebyśmy także dzięki temu mogli liczyć na jeszcze lepsze występy drużyny. Mam nadzieję, że o Częstochowie będzie w tym sezonie żużlowym dużo, głośno i dobrze.
Konferencja prasowa z udziałem żużlowców (oraz klubowego trenera Lecha Kędziory) była także okazją, aby wręczyć listy gratulacyjne autorom niedawnego sukcesu na Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk przekazał je Kacprowi Worynie i Jakubowi Miśkowiakowi, a parę chwil potem – już w parku maszyn - Leonowi Madsenowi. Gratulacje odebrał też prezes Włókniarza Michał Świącik.
Prezydentowi miasta w siedzibie Włókniarza towarzyszyli jego zastępca Jarosław Marszałek, a także przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny. W spotkaniu uczestniczyli także częstochowski senator RP Wojciech Konieczny oraz naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM Robert Jasiak. Obecni byli miejscy radni – kibice „czarnego sportu” - Dariusz Kapinos oraz Łukasz Banaś.

Fot. Łukasz Kolewiński / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.