Wojsko zaprasza na pikniki

2022-08-04

W województwie śląskim pikniki wojskowe odbędą się w Tychach, Będzinie i Istebnej – odpowiednio 13, 14 i 15 sierpnia. Będą towarzyszyć Świętu Wojska Polskiego.

Między 13 i 15 sierpnia Wojsko Polskie oraz Ministerstwo Obrony Narodowej – pod hasłem „Weekend z wojskiem” – zapowiada szereg wydarzeń o charakterze państwowym, patriotycznym, kulturalnym. Mają towarzyszyć przypadającemu 15 sierpnia Świętu Wojska Polskiego, będącemu zarazem rocznicą bitwy warszawskiej 1920 r., jak twierdzi wielu historyków – jednego z decydujących wydarzeń w dziejach naszego kraju, Europy i świata.  

W całej Polsce ma się odbyć łącznie kilkadziesiąt pikników, na których będzie można zobaczyć z bliska nowoczesny sprzęt wojskowy, posłuchać żołnierskich piosenek, spróbować grochówki, a przede wszystkim – spotkać się osobiście z żołnierzami wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Organizatorzy obiecują coś dla wszystkich pokoleń – najmłodszych, młodzieży i dorosłych.

Pikniki mogą też stać się…  początkiem kariery w armii. Organizatorzy mają zachęcać do nowej formuły służby – czyli dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Możliwości jest wiele – zarówno co do miejsca w Polsce, w którym chciałoby się pełnić służbę, jak i specjalności – od pancerniaka po żołnierza cyberwojsk.

W województwie śląskim pikniki odbędą się w trzech miastach – 13 sierpnia w Tychach, 14 sierpnia w Będzinie i 15 sierpnia w Istebnej.

Więcej informacji można szukać na stronie internetowej Wojska Polskiego czy jego oficjalnym fanpejdżu.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.