Wpadł poszukiwany listem gończym mieszkaniec Grodkowa

2020-06-29

Mężczyzna poszukiwany przez sąd w Nysie wpadł w Myszkowie. Zatrzymał go dzielnicowy asp. Paweł Biedroń, który w sobotę pełnił służbę w rejonie Centrum II. Mundurowy przyłapał mężczyznę, gdy ten wieczorem na ulicy pił piwo - informuje myszkowska Policja.

W sobotę myszkowski dzielnicowy aspirant Paweł Biedroń podczas obchodu dzielnicy zauważył na ulicy Modrzejowskiej dwóch mężczyzn. Jego uwagę zwrócił fakt, że jeden z nich nie jest mu w ogóle znany. Chcąc bliżej poznać nowego obywatela w tym rejonie, przystąpił do legitymowania go. Powodem był fakt, że mężczyzna pił piwo w miejscu niedozwolonym. 

Okazało się, że mężczyzna nie ma przy sobie dokumentów. Podczas potwierdzania tożsamości w policyjnych systemach wyszło na jaw, że dane, które podaje, nie istnieją w systemie. Aspirant nabrał podejrzeń, że mężczyzna może celowo próbować wprowadzić go w błąd co do swojej tożsamości. 

Kolejna próba podania danych personalnych nie powiodła się. Mężczyzna podał znowu to samo imię i nazwisko, lecz zmienił datę urodzenia. W ten sposób cierpliwość dzielnicowego wykorzystał do końca. Mundurowy podjął decyzję o doprowadzeniu go do jednostki w celu potwierdzenia tożsamości. Szybko wyszło na jaw, że to 37-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który podawał się za swojego brata. 37-latek miał ku temu powód… Jak się okazało, sąd w Nysie poszukiwał go na podstawie listu gończego. Mężczyzna jeszcze trafi do aresztu śledczego. W międzyczasie policjanci ukarali go mandatem za złamanie zakazu spożywania alkoholu w miejscu publicznym i umyślne wprowadzenie w błąd umundurowanego funkcjonariusza co do własnej tożsamości. Teraz w więzieniu spędzi 17 miesięcy za dokonanie przestępstw przeciwko rodzinie.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.