Wystarczy lubić chodzić...

2023-05-24

…aby brać udział w zajęciach pod hasłem „Chodzę Bo Lubię”, organizowanych w Częstochowie – podobnie jak w całym kraju – przez Fundację Wychowanie przez Sport - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W Częstochowie zajęcia w ramach akcji „Chodzę Bo Lubię” („młodszej siostry” adresowanej do zwolenników joggingu akcji „Biegam Bo Lubię”) odbywają się trzeci rok z rzędu. To propozycja dla miłośniczek i miłośników spacerów z kijkami. Ogólnopolską akcję współorganizują Fundacja Wychowanie przez Sport oraz Fundacja Klubu Polskiej Lekkiej Atletyki. Chodzi o aktywność ruchową bez elementu rywalizacji – zamysłem jest znaczące zwiększenie aktywności fizycznej wśród osób lubiących ruch na świeżym powietrzu, dbających o swoje zdrowie oraz kondycję psychofizyczną. Spotkania odbywają się od kwietnia do listopada.
Częstochowskie zajęcia „Chodzę Bo Lubię” odbywają się w Lasku Aniołowskim w poniedziałki o godz. 18.00. Prowadzą je instruktorzy Stowarzyszenia Nordic Team Częstochowa. Na brak zainteresowania nie narzekają – frekwencja na poszczególnych spotkaniach sięga nawet 70 osób. Zajęcia są bezpłatne, dostosowane do osób o różnych możliwościach, otwarte dla wszystkich powyżej 16. roku życia. Młodsi też mogą brać udział - tyle że pod opieką dorosłych.
Dzięki ogromnemu zainteresowaniu Częstochowa wyrasta na niemające się czego wstydzić centrum na mapie aktywności ruchowej w Polsce – ze szczególnym uwzględnieniem marszów z kijkami i nordic walking.
Więcej informacji znajdziemy na ogólnopolskiej stronie akcji (zwłaszcza w zakładce „Dołącz do nas”), na jej ogólnopolskim fanpejdżu na FB oraz na naszym lokalnym, częstochowskim fanpejdżu. I jeszcze FB Nordic Team Częstochowa…
Fot. udostępniona przez organizatorów / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.