Zainteresowanie turystyką krajową rośnie wskutek pandemii

2020-06-29

Serwisy turystyczne Wirtualnej Polski w czerwcu odwiedziło ponad 5 mln realnych użytkowników. Szczególną uwagą cieszą się wycieczki i krajowe noclegi. W serwisie nocowanie.pl w czerwcu turyści wysłali 20% więcej zapytań o nocleg w porównaniu rok do roku.

Wakacje w tym roku są inne niż wszystkie. Trwająca pandemia spowodowała ogromne zainteresowanie wyjazdami krajowymi. Polacy nie decydują się na dalekie podróże ze względu na obostrzenia stosowane przez wiele krajów i ograniczenia w kursowaniu linii lotniczych. Zamiast tego wybierają tradycyjne wczasy w kurortach i znacznie liczniej odwiedzają polskie miejscowości i atrakcje turystyczne.

Zainteresowanie wyjazdami krajowymi przekłada się na większą liczbę użytkowników portali turystycznych. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI w kategorii turystyka w czerwcu 2020 roku serwisy należące do Wirtualnej Polski (m.in. nocowanie.pl i wakacje.pl) zajęły pierwsze miejsce w zestawieniu. Odwiedziło je ponad 5 mln realnych użytkowników, którzy wykonali 68,2 mln odsłon. Następne w rankingu znalazły się booking.com (4 mln RU) oraz serwisy turystyczne RAS Polska (3,6 mln RU).

Odmrożenie branży turystycznej i początek wakacji dały turystom jasny sygnał do podróżowania po Polsce. Odzwierciedla to liczba zapytań o nocleg wysyłanych w serwisie nocowanie.pl w czerwcu 2020, która jest o 20% większa, niż w analogicznym okresie 2019 roku (dane wewnętrzne).

[dostarczył infoWire.pl]

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.