Żegnaj Wojtku

2021-04-08

Wojciech John. Urodził się 22 marca 1958 r. Zmarł 3 kwietnia 2021 r. Przez całe życie związany z Częstochową. Lekarz weterynarii.

Dla nas, koleżanek i kolegów z klasy w Szkole Podstawowej nr 21 w Częstochowie, to kumpel Wojtek. Z Wojtkiem zaczynaliśmy (1965 r.) i kończyliśmy (1973 r.) naszą podstawową edukację w klasie B. Później przyszedł czas nauki w szkołach średnich, studia. Przyszły nowe znajomości. Rozjechaliśmy się po Polsce i świecie. 

W 2010 r. udało nam się spotkać. Po raz pierwszy po tylu latach od zakończenia podstawówki. Nagadaliśmy się co niemiara. Opowiadając o szkolnych wygłupach, pierwszych randkach, prywatkach. Omawiając mniej lub bardziej lubiane przedmioty. Wspominając wychowawców, nauczycieli. Po tym przyszły następne, coroczne spotkania byłych uczniów klasy VIII B. 

– Wojtek był dobrym, ciepłym i zawsze chętnym do pomocy przyjacielem – wspomina kolegę z klasy Halina Pasek (Molenda).

– Wspaniały, życzliwy i chcący pomóc kolega – mówi o Wojtku koleżanka z klasy Izolda Wywiał.

Bo Wojtek taki był. Zawsze na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie. Dobry i życzliwy kolega. Tak zmarłego kumpla z podstawówki wspominają nasze wspólne koleżanki i koledzy.

Zamiłowanie do zwierząt, z którymi miał do czynienia z racji wykonywanego zawodu, nie kończyło się z chwilą zakończenia pracy. Nasz kolega Wojtek wspaniale malował konie. A aparatem fotograficznym potrafił uchwycić ulotne chwile świata przyrody. Pastele Wojtka prezentują piękno naszej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jego prace plastyczne dawały radość bywalcom wystaw w Polsce i za granicą. Żeglował. A kiedy czas pozwolił, grał na gitarze i śpiewał. 

Jego artystyczna pasja została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Nasz kolega lekarz weterynarii Wojciech John przez wiele lat pracował w Powiatowej Izbie Weterynarii w Częstochowie, a ostatnio jako Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kłobucku, członek Rady Śląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

Dziękuję Wojtku za wspólny czas nauki w SP 21 na Stradomiu w Częstochowie. Za ogromną radość życia, za uśmiech. Za Twoją pomocną dłoń.

Spoczywaj w spokoju. 

Spisał: Waldemar Jabłczyński, kolega z klasy

Msza pogrzebowa naszego kolegi odbędzie się 10 kwietnia 2021 r. o godz. 11.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Kościelnej 53/63 na Stradomiu w Częstochowie. Następnie pochówek do grobu rodzinnego na Cmentarzu Stradom, ul. Piastowska 231.  

Żonie Elżbiecie, dzieciom oraz bliskim Zmarłego wyrazy współczucia składają koleżanki i koledzy z klasy VIII B w SP 21.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.