ZF podejmie współpracę z ZS im. Prusa

2021-05-17

Zespół Szkół im. Bolesława Prusa podpisał porozumienie z zakładem elektroniki należącym do ZF Group. To kolejny element budowania współpracy pomiędzy szkołami o profilu zawodowym i częstochowskimi przedsiębiorstwami - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Podpisanie porozumienia umożliwia zacieśnienie współpracy ze szkołą oraz odbywanie staży i praktyk uczniowskich, a co za tym idzie, zdobywanie doświadczenia zawodowego i budowanie dobrych relacji z przyszłym potencjalnym pracodawcą. Umożliwia także pracodawcy większy wpływ na edukację, naukę zawodu oraz kształtowanie świadomości młodych ludzi. Obecnie w ZF odbywają się także płatne staże uczniowskie w ramach projektu „Śląskie. Zawodowcy”, w którym Częstochowa jest partnerem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie tylko ZF przyjął stażystów w ramach projektu, aktywnie biorą w nim udział także firmy: Inergis S.A., Axis S.C., Frigipol sp z o o, Chirmed, Mag-Ryś, Best Performance, Auto Serwis Pietras, BMW Frank Cars, Ecobud, Ar TECH, MaXserwis. Projekt w Częstochowie realizowany jest już drugi rok.
W projekcie biorą udział trzy szkoły: Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dzięki ścisłej współpracy przedsiębiorców ze szkołami łatwiej jest diagnozować i rozwiązywać problemy rynku pracy, a także edukować i szkolić młodych ludzi w zakresie realnie przydatnym na rynku.
Podjęcie współpracy pomiędzy Zespołem Szkół im. Bolesława Prusa i ZF odbyło się w ramach Sektorowej Rady ds. kompetencji. Motoryzacja i elektromobilność. Porozumienie podpisali dyrektorzy: w imieniu zakładu Krzysztof Gablankowski oraz Dariusz Rataj w imieniu szkoły. Spotkanie i działania w ramach współpracy zainicjowało Częstochowskie Centrum Obsługi Inwestora koordynujące działania w ramach programu Teraz Lepsza Praca, zakładającego m.in. ścisłą współpracę pomiędzy szkołami średnimi i wyższymi, a biznesem i przemysłem.
W spotkaniu, oprócz reprezentantów obu stron, uczestniczyli przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.