Zgłaszanie prac na fotograficzny konkurs dobiega końca

2020-06-29

Tylko do 20 października można zgłaszać zdjęcia na międzynarodowy konkurs fotograficzny FUJIFILM MOMENT STREET PHOTO AWARDS 2020, którego finał zaplanowano na listopad w OPK „Gaude Mater”. Sponsorem tytularnym jest globalna marka Fujifilm, a główną nagrodą – profesjonalny aparat fotograficzny Fujifilm X-pro3 z jasnym obiektywem stałoogniskowym - informuje Biuro Prasowe Urzędu MIasta.

Konkurs ma promować i wspierać twórców działających w gatunku fotografii ulicznej. Adresowany jest do wszystkich fotografujących – profesjonalnie lub amatorsko – na całym świecie.

Jak mówi pomysłodawca i koordynator konkursu, Adam Markowski z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, zainteresowanie konkursem jest bardzo duże – napływają prace z tak odległych zakątków świata jak Indie, Filipiny, Chiny, Australia, Turcja, Kuba, Japonia, Singapur, Azerbejdżan i Kuwejt. Zgłaszane zdjęcia, ilustrujące przeogromną różnorodność fotografii ulicznej, publikowane są na bieżąco na profilach konkursu na Instagramie i Facebooku – z hasztagiem @momentstreetphotoawards.

Sponsorem tytularnym konkursu została firma Fujifilm – jedna z najbardziej cenionych marek cyfrowych aparatów fotograficznych na świecie. Inspirowana pięknem i formą klasycznych aparatów z minionej epoki firma tworzy sprzęt łączący technologiczne innowacje z tradycyjną, a jednocześnie stylową i funkcjonalną konstrukcją korpusów. Wieloletnie doświadczenie pozwala sprostać oczekiwaniom tych, którzy marzących o robieniu zdjęć najwyższej jakości. Główną nagrodą w konkursie jest zaawansowany aparat Fujifilm X-pro3 wraz z obiektywem Fujinon XF 23 mm f/2.0 R WR.

Druga i trzecia nagroda – obie ufundowane przez Miasto Częstochowę – to kolejno 4 tys. i 3 tys. zł.

W skład Jury wchodzą znakomici fotoreporterzy, dokumentaliści oraz ,,streetowcy” – Witold Krassowski, Arkadiusz Gola, Tymon Markowski, Maciej Jeziorek, Elena Alexandra oraz Szymon Roziewicz. Partnerami konkursu zostali Street Photo Poland oraz instagramowy From Streets With Love – platformy promujące ideę fotografii ulicznej w Polsce i na świecie.

Szczegóły dotyczące konkursu można poznać na stronie http://www.momentstreetphoto.pl

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.