Znajdźcie coś dla siebie na... lato w mieście

2021-07-06

Dzieci pozostające w Częstochowie w wakacje nie powinny się nudzić – kluby sportowe i inne organizacje przygotowały dla nich masę propozycji na lato: od wycieczek, przez naukę żeglarstwa, po… zgłębianie tajników programowania - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Wśród wakacyjnych propozycji znalazły się np. zajęcia żeglarskie (dla dzieci oraz dla całych rodzin), treningi taekwon-do, liczne wypady na Jurę Krakowsko-Częstochowską (m.in. w rejony Złotego Potoku, Ogrodzieńca czy Morska), wycieczki do parku liniowego, turnieje sportowe, zajęcia plastyczne, teatralne, ilustratorskie, w końcu warsztaty kodowania dla dzieci w wieku 11-13 lat.
Wszystkie te wydarzenia organizują m.in. Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski, kluby sportowe, Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Publicznej czy okręgowy oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Wakacyjną ofertę przygotowało także Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK), składają się na nią wycieczki (krajoznawcze, autokarowe, pieszo-autokarowe, górskie), obozy wędrowne czy marsze na orientację.
Wszelkie informacje – terminy, miejsca zbiórek, koszt, dane organizatorów, ich adresy i telefony, przewidywana liczba uczestniczek i uczestników, ewentualne wymagania dotyczące stroju etc. – znajdują się pod bannerem „Lato w Mieście” na stronie głównej miasta www.czestochowa.pl
Jako że terminy i godziny realizacji poszczególnych wydarzeń mogą się zmienić – o szczegółowe informacje należy pytać organizatorów.
Wydarzenia „Lata w Mieście” są dofinansowane przez Gminę Miasto Częstochowa.
Muzeum Częstochowskie także zaprasza dzieci na organizowane przez siebie wydarzenia – a będą to warsztaty łączące twórczość z historią, archeologią, etnografią czy wiedzą o przyrodzie, zarówno w lipcu, jak i w sierpniu. Z propozycjami Muzeum można się zapoznać pod linkiem https://www.muzeumczestochowa.pl/inne/lato-w-muzeum-2021/
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.